Pojezierze Mrągowskie

Pojezierze Mrągowskie to miejsce wyjątkowe, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i architektonicznym. Znajdują się tu nietypowe zabytki. Turyści przyjeżdżający nad mrągowskie jeziora mają duży wybór w aktywności, gdyż jest to jeden z najlepiej rozwiniętych turystycznie regionów Polski. Najważniejsze dla turystyki jeziora regionu to:

Pojezierze mrągowskie
Pojezierze mrągowskie

Pojezierze Mrągowskie stanowi część Pojezierza Mazurskiego i krótko mówiąc – jest to najbliższy teren wokół Mrągowa. Jest charakterystyczny, gdyż ma kształt garbu i unosi się ponad sąsiednimi mezoregionami. Na tym garbie znajduje się wiele pęknięć, które na końcu napełniły się wodą i utworzyły jeziora. Co prawda tych jezior jest nieco mniej w tych okolicach, ale region nadrabia ciekawymi zabytkami i nadal cieszy się powodzeniem wśród turystów.

Wypoczynek zapewnią nam pensjonaty i kwatery znajdujące się przy jeziorach: Gielądzkim, Karwie, Dobrzynek, Wągiel, Salęt. Grzybiarze nie zbiorą tu zbyt wielu ciekawych okazów, gdyż Pojezierze Mrągowskie charakteryzuje się małym zalesieniem. Powszechnym krajobrazem są łąki i pola uprawne.

Przyjeżdżając w te okolice warto zajechać do samego Mrągowa, Kosewa (farma jeleni), Sorkwit (neogotycki pałac) i Piecek (Muzeum Sztuki Ludowej).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =

Scroll to Top