Jezioro Babięty Wielkie

Jezioro Babięty Wielkie to jedno z malowniczych akwenów województwa warmińsko – mazurskiego. Leży w sercu Pojezierza Mrągowskiego w połowie drogi pomiędzy Mrągowem a Szczytnem. Zbiornik wodny posiada bardzo rozbudowaną i urozmaiconą linię brzegową którą porastają zazwyczaj trzciny i sitowia.

Jezioro Babięty Wielkie
Jezioro Babięty Wielkie

Zbiornik to jezioro rynnowe leżące około 20 kilometrów od Szczytna. Brzegi jeziora Babięty Wielkie są z reguły strome i wysokie. Wokoło akwenu rosną gęste lasy i łąki pokryte dziką roślinnością. Powierzchnia całego jeziora to około 250 hektarów, natomiast maksymalna głębokość zbiornika może dojść nawet do 65 metrów. Roślinność jeziora jest uboga i najczęściej występuje w krańcowych odcinkach akwenu.

Wypoczynek nad jeziorem Babięty to doskonała propozycja dla wszystkich lubiących spacery po lesie, łowienie ryb oraz pływanie po jeziorze. Agroturystyka nad jeziorem zapewni komfortowy nocleg wszystkim wczasowiczom. Co więcej gwarancją podczas wypoczynku jest cisza oraz spokój w otoczeniu starych lasów i rozłożystych łąk.

Na jeziorze nie funkcjonuje żadna wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jednak w miejscowości Babięty w odległości około 12 kilometrów istnieje możliwość wypożyczenia kajaku, który zapewni miły wypoczynek nad jeziorem. Teren jeziora Babięty Wielkie to raj dla zwolenników łowienia ryb. Wędkarstwo jeziorowe jest jedną z najczęściej wybieranych form spędzania wolnego czasu a wytrwali wędkarze każdego dnia wyciągają z akwenu okazałe okazy różnych gatunków ryb.

Ciche i spokojne otoczenie zbiornika zapewnia przyjemny wypoczynek nad jeziorem. Natomiast położenie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich zapewnia malownicze i różnorodne krajobrazy, które zachęcają do częstych spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Scroll to Top