Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie

Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie stanowi część Pojezierzy Południowobałtyckich. Osoby chcące odpocząć nad jeziorem na pewno będą miały ku temu okazję. Najchętniej odwiedzane przez mieszkańców tego regionu jeziora to Bachotek i jezioro Chełmżyńskie. Łącznie tutejsze jeziora stanowią 9% powierzchni wszystkich jezior w Polsce. Przyjeżdżając w te rejony warto zajrzeć do Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Ciechocinka i Grudziądza. Warto tu także zajrzeć do Puszczy Bydgoskiej, mimo, że centralna (rolnicza) część Kujaw jest jednym z najmniej zalesionych regionów kraju.

Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie
Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie

Ziemia Kujawska znana jest przede wszystkim ze zdrowego jedzenia i wyjątkowej kultury. Tutejsze gleby są żyzne, mimo tego, że deszczu jest tu znacznie mniej niż średnia krajowa. Turyści przyjeżdżają tu głównie do Torunia i Bydgoszczy, szczególnie nie brakuje ich w sezonie letnim. Oprócz tego region ten posiada czyste jeziora, co niewątpliwie zachęca do wypoczynku w tym miejscu.

Turyści odnajdą tu przede wszystkich zabytki ciekawej architektury romańskiej i rekonstrukcje bitew (polecamy zwłaszcza rekonstrukcje bitew polsko-krzyżackich po Płowcami i pod Koronowem).

Osią Pojezierza jest Wisła, płynąca w obrębie makroregionu: Pradolina Toruńsko-Eberswaldzka i Dolina Dolna Wisła. 

Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie uznawane jest za region, w którym występują najniższe opady w kraju. Więc jest bardzo duża szansa na słoneczne wakacje nad jeziorem. 

Wiele ciekawych miejsc do zwiedzania w czasie wakacji znajdziecie na stronie Turystyczne Propozycje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

69 − = 59

Scroll to Top