Na wakacje w Polsce – gdzie jechać

Gdzie na wakacje w Polsce?

W dzisiejszych czasach wakacje za granicą są dostępne dla przeciętnego Polaka, ale urlop w Polsce nadal jest atrakcją. Ulegając modzie jeździmy po świecie uganiając się egzotyką, jednak zapominamy, że wspaniały urlop możemy spędzić nie tylko za granicą. Polska jest pięknym krajem, o rozmaitych walorach krajobrazowych i wielu atrakcjach turystycznych, o czym wiedzą nasi zagraniczni sąsiedzi.

wakacje w Polsce
Gdzie na wakacje w Polsce

Gdzie więc znaleźć miejsce na wakacje w Polsce?

Wielu z nas nie wyobraża sobie wczasów bez nagrzanej słońcem plaży i orzeźwiających kąpieli morskich dających ochłodę w czasie upałów. Spędzanie wakacji nad polskim morzem ponownie stało się popularne. Wbrew panującej opinii, wcale nie jest to takie drogie, a klimat jest niepowtarzalny. Polecane są takie miejsca jak: Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Mielno, Darłówko czy Ustka.

A może góry?

O tym, że wypad w góry może być bardzo atrakcyjnym wydarzeniem nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zakopane to chyba najpopularniejsze miejsce i kto nigdy tam nie trafił, powinien koniecznie tam zajrzeć, przejść się Krupówkami, na Giewont czy nad Morskie Oko. Jednak góry to nie tylko Zakopane. Atrakcji nie brakuje też w Pieninach. Najważniejsze to spływ Dunajcem, majestatyczne Trzy Korony, na które można się wspiąć i wspaniałe Jezioro Czorsztyńskie, którego brzegów strzegą dwa zamczyska: w Czorsztynie i w Niedzicy.

Na uspokajające, relaksujące wakacje na łonie dzikiej przyrody idealną perspektywą są Bieszczady. Niezależnie czy marzą nam się dalekie wycieczki po rozległych połoninach, jazda konna czy żegluga, wędkarstwo i odpoczynek nad Jeziorem Solińskim, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wakacje nad wodą – jeziora

Trudno nie wspomnieć o Mazurach – wspaniałe jeziora, dzikie lasy, piękne widoki przyciągają rzesze turystów. Polecane miejsca na wakacje w Polsce to także Kaszuby ze wspaniałymi Borami Tucholskimi i spływami kajakowymi. Zapraszamy na mazurskie kolonie żeglarskie z PuntoVita.

Wielu miłośników znajdzie też Lubelszczyzna. To kraina dzikich bagien, pól, lasów i przede wszystkim niewielkich, ale bardzo czystych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Tu można odpocząć zarówno w ciszy lasu jak i wśród tłumów odwiedzających jezioro Białe – najpopularniejsze jezioro w regionie.

Oczywiście to nie wszystko, czym możemy się pochwalić, w końcu „piękna nasza Polska cała”. W naszym kraju jest wiele pięknych, ciekawych i bogatych w walory przyrodnicze i kulturowe miejsc. Więc zamiast wydawać pieniądze na zagraniczne kurorty, możemy wybrać się na urlop w Polsce i odwiedzić któryś z jeszcze przez nas nie znanych zakątków naszej ojczyzny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 44 = 47

Scroll to Top