Jezioro Niegocin

W urokliwym zakątku północno – wschodniej Polski znajduje się malowniczy akwen wodny – Jezioro Niegocin. Zbiornik jest prawdziwym rajem dla miłośników wędkarstwa i wodnych sportów. Co więcej jezioro to zachwyca przepięknymi widokami jakie stworzyła sama przyroda. 

Jezioro Niegocin
Jezioro Niegocin

Jezioro Niegocin usytuowane jest w jednym z najpiękniejszych zakątków północno – wschodniej Polski. Akwen jest trzecim pod względem wielkości zbiornikiem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowanie na atrakcyjnym turystycznie oraz przyrodniczo terenie sprawia, że akwen jest bardzo popularne wśród turystów a także lokalnych mieszkańców. Akwen to jezioro bardzo rozległe lecz stosunkowo płytkie. Dno jeziora jest bardzo zróżnicowane dlatego też należy uważać na różną głębokość zbiornika w poszczególnych miejscach.  

Jezioro Niegocin to bardzo atrakcyjny turystycznie teren, gdzie o każdej porze roku można spotkać zaciekawionych turystów podziwiających warunki naturalne obszaru na którym znajduje się zbiornik wodny. Od północnej strony akwenu leży Giżycko – jedno z najbardziej popularnych miast na Mazurach pod względem turystycznym oraz rekreacyjnym. Jezioro Niegocin to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. W Giżycku znajdują się liczne porty jachtowe gdzie mogą przybijać i cumować statki oraz jachty. Co więcej okolice jeziora to także wysyp licznych wypożyczalni kajaków, małych łódek oraz rowerów wodnych dzięki którym można przyjemnie spędzić czas korzystając z walorów naturalnych jeziora. 

Jezioro Niegocin jest niewątpliwie istnym rajem dla wszystkich wędkarzy. Akwen to doskonałe łowisko wielu gatunków ryb. W wodach jeziora żyją ryby, przede wszystkim: okoń, sandacz, węgorz, leszcz, a także szczupak. Najlepsze łowiska na Jeziorze Niegocin występują przy piaszczystych wzniesieniach rozsianych po całym terenie wodnego zbiornika. W Giżycku najlepszym łowiskiem jest port w mieście. 

Nad Niegocinem można bardzo aktywnie spędzić czas żeglując po przejrzystych wodach bądź relaksując się pływając na kajakach i rowerach wodnych. Ponadto Niegocin stał się jedną z popularnych tras żeglarskich na Mazurach: https://puntovita.pl/trasy-zeglarskie-na-mazurach-podczas-rejsow/. Malownicze tereny jeziora z piękną roślinnością wokoło sprzyjają odpoczynkowi i dobremu nastrojowi. Należy jednak pamiętać, że jezioro Niegocin to jeden z czterech żywiołów i gdy mocno wieje należy zachować szczególną ostrożność podczas wodnych wycieczek i kąpieli a gdy wiatr nie ustaje należy zrezygnować z wyjścia na wodę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 4 =

Scroll to Top