Co zabrać ze sobą nad jezioro

Co zabrać ze sobą nad jezioro to odwieczny dylemat turystów. Wypoczynek nad jeziorem to relaks sam w sobie. Aby spędzić czas przyjemnie i wykorzystać każdą chwilę nad jeziorem, potrzebujesz torby pełnej niezbędnych rzeczy. Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągę, która pomoże Ci w przygotowaniu ekwipunku.

Od czego zacząć pakowanie?

Nad jezioro nie możesz pojechać bez ręcznika lub koca. Leżenie na gorącym (i nieraz nieco zanieczyszczonym) piasku to żadna przyjemność, dlatego na dno Twojej torby powinien trafić niezbyt ciężki koc lub ręcznik. Weź także osobny ręcznik do wytarcia się po wyjściu z wody.

Dla wygody podczas wylegiwania się na słońcu możesz zabrać ze sobą poduszeczkę, którą podłożysz pod głowę. Warto wziąć okulary przeciwsłoneczne. Dla zajęcia czasu możesz wziąć książkę lub czasopisma. Dobrym sposobem na nudę są krzyżówki.

Co zabrać ze sobą nad jezioro
Co zabrać ze sobą nad jezioro

Do wody

Będąc nad jeziorem nie wolno choć raz nie wejść do wody. Po kąpieli możesz zagrać z towarzyszami wyprawy w piłkę wodną lub popływać na materacu. Jeśli lubisz wędkowanie, zabierz ze sobą sprzęt wędkarski. Możesz także skorzystać z oferty miejscowych wypożyczalni sprzętu wodnego i zrobić rundkę wokół jeziora na rowerze wodnym. Musisz jednak posiadać do tego celu drobne pieniądze.

Podstawowym rekwizytem podczas wypadu nad jezioro jest strój kąpielowy. Gdy na dworze panuje upał weź ze sobą coś do nakrycia głowy (najlepiej sprawdzają się czapki z daszkiem i kapelusze z rondem). Na stopach dobrze jest mieć klapki.

Niezbędne kosmetyki

Z przyborów higienicznych i kosmetyków nie możesz zapomnieć: grzebienia, olejku do opalania, balsamu po opalaniu, preparatu na komary i chusteczek higienicznych.

Wyjazd nad jezioro niemal zawsze oznacza jakieś przygody. Zaopatrz się wówczas w lornetkę, latarkę, zapałki i scyzoryk. Nie zapominaj o prowiancie , zawsze miej w torbie jakiś owoc, napój lub ewentualnie wcześniej przygotowany posiłek.

Pamiętaj o śmieciach

Po zakończeniu kąpieli i zebraniu rzeczy z powrotem do torby musisz się ubrać – weź zatem ze sobą suche ubrania, które założyć przed wyjściem z plaży. Prawdopodobnie twoja wycieczka skończy się przed wieczorem – zabierz więc ze sobą cienki sweter, który ochroni twoje nagrzane słońcem ciało przed chłodnym wiatrem. Całość wyprawy nad jezioro możesz uwiecznić na zdjęciach – nie zapomnij o aparacie fotograficznym! No i oczywiści posprzątaj po sobie. Zabierz śmieci, aby następnego dnia było czysto.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − = 54

Scroll to Top