Jezioro Jamno w Mielnie

Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, bogate łowiska różnych gatunków ryb oraz malownicze widoki to cechy którymi wita nas Jezioro Jamno. Tereny akwenu są co roku licznie oblegane przez turystów i wczasowiczów w szczególności w okresie letnim. Atrakcyjność jeziora potęguje położenie na pięknym Wybrzeżu Słowińskim.

Jezioro Jamno
Jezioro Jamno

Jezioro Jamno to jezioro przybrzeżne znajdujące się w województwie zachodniopomorskim. Akwen jest dziewiątym co do powierzchni jeziorem w Polsce. Od Morza Bałtyckiego oddzielone jest mierzeją. Pomiędzy jeziorem a Bałtykiem położone są dwie bardzo popularne przez turystów miejscowości: Mielno oraz Unieście. Jezioro Jamno i Morze Bałtyckie łączy kanał nazywany Jamieńskim Nurtem. Na terenach gdzie znajduje się jezioro przybrzeżne jedną z najpopularniejszych rozrywek uprawianych przez turystów są sporty wodne oraz wędkarstwo jeziorowe. Typowe gatunki ryb występujących w akwenie to między innymi: sandacz, leszcz, węgorz, szczupak. W wodach Jeziora Jamno można jeszcze spotkać takie ryby jak: karaś, okoń a także lin. Jezioro Jamno jest także miejscem siedliska rzadko spotykanych gatunków. Minóg rzeczny należy do jednego z nich i jest chronionym gatunkiem w Polsce. Miłośnicy wędkowania amatorskiego mogą wykupić specjalne zezwolenie w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie.

Wędkarstwo jeziorowe to nie jedyne atrakcje turystyczne terenów Jeziora Jamno. Bardzo popularne i licznie uprawiane na tafli malowniczego akwenu są sporty wodne. Jezioro Jamno posiada idealne warunki dla wszystkich zwolenników wodnego szaleństwa. Na zbiorniku wodnym znajduje się nie jedna wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do dyspozycji turystów oddaje się rowery wodne, łodzie wiosłowe a także motorówki. Amatorzy mocnych wrażeń mogą skorzystać z przewozów najszybszymi motorówkami. Nad Jeziorem Jamno znajduje się popularna przystań żeglarska Klubu Morskiego, gdzie funkcjonuje wypożyczalnia jachtów oraz kajaków. W sezonie letnim dużym powodzeniem cieszy się przyjemny rejs po jeziorze statkiem wycieczkowym “Mila”. Rejsy wycieczkowe to idealny sposób aby spędzić miło wolny czas przy jednoczesnym podziwianiu walorów przyrodniczych jeziora.

Jezioro Jamno przyciąga nad swoje brzegi licznych turystów i wczasowiczów. Przyjemny wypoczynek nad jeziorem zapewniają liczne atrakcje turystyczne terenów a także komfortowe noclegi nad jeziorem. Sprzyjające warunki oraz nie jedna wypożyczalnia sprzętu wodnego zapewnia komfortowe możliwości aby uprawiać sporty wodne wszelkiego rodzaju. Na terenach Jeziora Jamno prężnie rozwija się także wędkarstwo jeziorowe. Wszystko zmierza ku temu, że wybranie się nad akwen wodny zapewni bardzo przyjemny i pełen wrażeń wypoczynek nad jeziorem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 37 = 44

Scroll to Top