Kołobrzeg i okolice – zaplanuj letnie wakacje

Od letniego sezonu wakacyjnego dzieli nas już tylko kilka miesięcy i  warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu urlopu. Jeżeli nie masz pomysłu gdzie i w jaki sposób go spędzić, proponujemy nadmorskie tereny wypoczynkowe Bałtyku, na linii brzegowej Kołobrzeg – Mielno. Atrakcyjne kąpieliska, przepiękne szerokie plaże, linia brzegowa urozmaicona klifami oraz lasy sosnowo–brzozowe pachnące żywicą, to niewątpliwe atuty tej części wybrzeża morskiego.

Zaplanuj letnie wakacje – Kołobrzeg i okolice
Zaplanuj letnie wakacje – Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg –  wypoczynek w uzdrowisku

Tętniący życiem Kołobrzeg jest najbardziej znanym, nadmorskim kurortem zawdzięczającym swoje lecznicze właściwości położeniu u ujścia rzeki Parsęty, w sąsiedztwie lasów, ze źródłami solankowych i złożami cennej borowiny. Liczne zabytki oraz przepiękne molo z ławeczkami sprawia, że miasto jest wspaniałym miejscem na letnie spacery.

Ustronie Morskie – aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu, w kierunku wschodnim, znajduje się przepiękne Ustronie Morskie. Brzeg morski opadający miejscami stromym, klifowym urwiskiem ku szerokiej plaży tworzy wyjątkowy krajobraz. Czysta woda oraz mikroklimat, pozbawiony wpływu zanieczyszczeń przemysłowych sprawiają, że kąpielisko w Ustroniu Morskim regularnie przyznawana jest wyróżnienie ‘Błękitna Flaga’, dla najczystszych plaż nad Bałtykiem. Występujący tutaj bioklimat z bardzo wysoką wartością jodu w powietrzu wykazuje lecznicze właściwości. Na terenie Ustronia Morskiego znajduje się duży obszar lasów i łąk z wytyczonym błękitnym szlakiem turystycznym, prowadzącym do najstarszych drzew w Polsce: 800-letniego dębu “Bolesław” oraz 640-letniego dębu “Warcisław”. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają możliwość uprawiania sportów wodnych oraz jazdy konnej. Do dyspozycji oddane są również szlaki turystyczne, ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Dużą popularnością cieszą się loty motolotnią oraz skoki spadochronowe, odbywające się w Bagiczu.

Dobry wybór dla poszukających ciszy i spokoju

Dla pragnących odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku doskonałą propozycją są niewielkie Gąski. Porośnięty lasem pasm wydm prowadzi do pięknej, spokojnej i przede wszystkim wyjątkowo szerokiej plaży, będącej idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ciszy i odpoczynku, szczególnie dla rodzin z dziećmi. W Gąskach mieści się wysoka na 51metrów latarnia morska, z której rozpościera się piękny widok na okolicę.

Od miejskiego gwaru odpocząć można także w położonej między Sarbinowem a Mielnem maleńkiej, uroczej wiosce rybackiej Chłopy. Miejscowość zachowała tradycyjny XIX-wieczny wygląd rybackiej osady, z chatami ozdobionymi ludowymi malowidłami. Na terenie wsi znajduje się przystań rybacka, gospodarstwa agroturystyczne oraz wiele ośrodków wypoczynkowych, oferujących m.in. skutery wodne, narty wodne oraz popularną przejażdżkę tzw. bananem; można też wypłynąć na połów z tamtejszymi rybakami.

Mielno – wakacje w rytmie imprez

Mielno natomiast słynie z bogatej oferty rozrywkowej. Odbywają się tutaj liczne imprezy na świeżym powietrzu, często również na plaży. Funkcjonuje duża liczba klubów i restauracji z muzyką na żywo oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci, wśród których wyróżnia się  sporej wielkości wesołe miasteczko. Plaża jest szeroka i bardzo zadbana a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przy samej plaży zlokalizowane są punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Zjazd na plażę został przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dla małych dzieci. Równolegle do plaży ciągnie się Promenada Przyjaźni, która łączy ze sobą Mielna z Unieściem. Jest to doskonałe miejsce do letnich spacerów, szczególnie polecane podczas zachodów słońca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − = 13

Scroll to Top