Szkoła windsurfingu LSURF nad Jeziorem Zegrzyńskim

Czy można uprawiać windsurfing mieszkając w centrum Polski? Czy można rozwijać wodne pasje będąc Warszawiakiem? Oczywiście, że tak, i to tylko 30 minut jazdy od centrum Warszawy. W Nieporęcie, tuż nad Jeziorem Zegrzyńskim znajduje się centrum windsurfingowe LSURF. Szkoła windsurfingu, w której nie tylko możesz wypożyczyć sprzęt windsurfingowy, ale przede wszystkim, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów stawiać zarówno swoje pierwsze kroki na desce z żaglem, jak i również ćwiczyć bardziej zaawansowane elementy, jakimi jest np. rufa w ślizgu. Już od początku maja, do końca września, codziennie możecie korzystać z uroków Jeziora Zegrzyńskiego. Już nie trzeba czekać do wakacji, lub dalekiego wyjazdu – surferzy przyjeżdżają tu po pracy, przed pracą, a także po szkole czy w każdej innej wolnej chwili, by odsapnąć od pędu życia w stolicy.

Windsurfing

Windsurfing to sport, którego naukę zaczynają już 5 latki. Bardzo ważne jest, by dziecko nie bało się kontaktu z wodą, wówczas może zacząć swą przygodę z deską i żaglem. Najpierw są to zabawy zapoznające z tym pięknym sportem, by potem z biegiem czasu wprowadzać coraz bardziej zaawansowane elementy, aż kursant będzie samodzielnie potrafił wypłynąć i wrócić w to samo miejsce.

Windsurfing dzieci

Zajęcia z dorosłymi prowadzimy w formie lekcji z małych, kameralnych grupkach, gdzie liczba kursantów pływających z jednym instruktorem nie przekracza 3 osób, a także w formie lekcji VIP, gdy instruktor skupia swoją uwagę wyłącznie na jednym uczniu. Początkowe szkolenie zaczyna się wprowadzeniem teoretycznym na lądzie, zapoznaniem z podstawowymi zwrotami oraz przećwiczeniem sekwencji ruchów przy pomocy trenażera na plaży. Po około 10 minutach, czas na wyjście na wodę.

Na szczególną uwagę zasługują wakacyjne półkolonie, z których przez całe wakacje korzystają dzieci i młodzież z Warszawy i okolic. Podczas 5 dniowego turnusu (od poniedziałku do piątku) młodzi surferzy spędzają czas na świeżym powietrzu, ucząc się przede wszystkim windsurfingu, ale także biorąc udział w licznych grach i zabawach ruchowych. Przebywają z daleka od urządzeń elektronicznych, rozwijając się w gronie rówieśników o wspólnej pasji. Zapisy na półkolonie windsurfingowe intensywnie trwają już od przełomu roku, więc warto zdecydowanie wcześniej zarezerwować pasujący termin, gdyż liczba uczestników jest mocno ograniczona. Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.

W  LSURFie królują również deski SUP.  Sport ten jest nieprawdopodobnie popularny na świecie, a w wersji amatorskiej pozwala na zupełnie samodzielne przemieszczanie się po wodzie, niemalże bez żadnego przygotowania. W wersji podstawowej jest to duża, stabilna deska oraz wiosło, przy pomocy którego poruszamy się, zmieniając kierunek płynięcia, w sposób analogiczny do kajaka. Na desce SUP można pływać zarówno samodzielnie, jak i w 2-3 osoby. Jeżeli kursant, nie jest pewny, czy sobie poradzi, zawsze może liczyć na fachową pomoc instruktora. Dla zorganizowanych grup w ofercie znajdują się również ogromne 15 osobowe deski, na których można zorganizować fantastyczne warsztaty team-buildingowe, gdyż wspólne wiosłowanie i utrzymanie równowagi wymaga nie lada współpracy. W trakcie sezonu można wziąć również udział w SUP wyprawach, zwiedzając bliższe i dalsze okolice Jeziora.

Jeżeli nie macie ochoty moczyć się w wodzie, w LSURFIe można również wypożyczyć kajaki, rowery wodne, a nawet leżaki, by odpocząć nad wodą, bez większego wysiłku fizycznego.

Serdecznie zapraszamy już od początku maja.

Szkoła windsurfingu LSURF

ul. Wojska Polskiego 3
05-126 Nieporęt
Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt Pilawa
https://lsurf.pl/
tel. +48 511 28 28 29 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

33 + = 39

Scroll to Top