Czas na obóz żeglarski 2021!

Wakacje to wymarzony czas zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Dzieci w końcu mogą odpocząć i pojechać na obóz letni. Rodzice, zaś mają czas dla siebie, mogą się w końcu zrelaksować i odpocząć od swoich pociech.

Czas na obóz żeglarski 2021!

Obozy żeglarskie (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/zeglarskie/) w formie wczasów to ciekawa opcja na lato. Niektóre rodziny decydują się na spędzenie czasu wolnego razem i wybierają ofertę na obozu rodzinnego. Organizatorzy przygotowują zawsze bardzo dużo ofert obozów – i zwykłych, i rodzinnych. Niewątpliwie jednak dużym zainteresowaniem cieszy się oferta obozu żeglarskiego. Nie ma chyba nic lepszego jak ciepłe wakacyjne dni, woda i żaglówka. Oferta obozów żeglarskich 2021 już od jesieni jest na stronach biur podróży. Wybierając obóz żeglarski 2021, warto zwrócić uwagę aby był to wyjazd odpowiedni do wieku jak i umiejętności.

Dla najmłodszych dzieci (do 6 lat) polecane są rodzinne wyjazdy. Na takich obozach żeglarskich rodzice mogą się uczyć razem z dziećmi żeglować pod okiem instruktora albo zostawić dzieci na czas zajęć żeglarskich a samemu korzystać z czasu wolnego. Obóz żeglarski 2021 to super pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji. Jest to formuła wczasów, ale z zajęciami dla dzieci, aby nie było nudno, a rodzic mógł odpocząć.

Zwyczajowo dla dzieci na samodzielny wyjazd jest oferowany obóz żeglarski 2021 dla dzieci od 7 lat. W programie jest mnóstwo zajęć z żeglarstwa. Dzieci uczą się żeglować około 4-5 godzin dziennie. Później mają zajęcia rekreacyjne. Specjalnie dla młodych żeglarzy w programie została ujęta noc na jachcie dla chętnych. Ponadto w programie obozu żeglarskiego 2021 jest przewidziana wycieczka i mniejsze wyprawy po okolicy, a także dużo zabaw grupowych i aktywności.

Dla młodzieży jest ofert jeszcze więcej. Specjalnie dla niej przygotowano obóz żeglarski 2021. Program jest bardzo podobny do programu obozu żeglarskiego 2021 dla młodszych dzieci, ale jest więcej dodatkowych opcji do wyboru (na przykład kurs na patent), jest też więcej godzin na wodzie.  Jest bardzo dużo zajęć z żeglarstwa, są także zajęcia rekreacyjne oraz wycieczka. W niektórych ofertach są dodatkowe fakultety dla chętnych lub kursy (np. motorowodne).

Ważnymi ofertami są obozy żeglarskie młodzieżowe z egzaminem na patent – te wyjazdy wyglądają nieco inaczej – tu młodzież musi być nastawiona na codzienną naukę przy tablicy (kilkugodzinne wykłady z zakresu teorii żeglarstwa, przepisów itp.), a oprócz tego pływanie na jachtach. Na nic innego już wówczas nie ma czasu, więc te wyjazdy są pozbawione atrakcji, wycieczek, zabaw grupowych, plażowania czy innych aktywności, jakie mają miejsce na obozach. Obóz taki jest zakończony płatnym egzaminem, który zdać może ten, kto naprawdę opanował materiał z kursu. Także obozy żeglarskie są różne i dla każdego mogą okazać się albo trafem w dziesiątkę, albo porażką – dlatego wybierać ofertę należy rozważnie. Obóz żeglarski może też mieć różne zakwaterowanie – na jachcie lub w ośrodku stacjonarnym. To też jest ważna kwestia. Na jachcie należy mieć własny śpiwór, poduszkę, menażkę, a posiłki często wykonywane są codziennie przez załogę.

Cena przeciętnego obozu żeglarskiego 2021 wynosi około dwóch tysięcy złotych lub więcej. Mimo kosztów, to świetny pomysł na spędzenie wyjątkowych wakacji. Obóz tego typu daje bardzo dużo korzyści dla dzieci. Taki pobyt uczy dzieci i młodzież aktywności, współpracy w grupie i czerpania przyjemności z obcowania z przyrodą. Daje też możliwość spróbowania swych sił we współpracy z załogą – nie ma możliwości bowiem, że na jachcie ktoś będzie wyalienowany, sam i nie uczestniczący – sternik każdej osobie daje zadania i muszą być one wszystkie wykonane, by rejs się udał. To dobra szkoła życia, nauka kompromisów, podejmowania wyzwań, przełamywania barier i ograniczeń. A więc – spotkajmy się na jeziorach! Ahoj!

Materiał zewnętrzny

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 41 = 46

Scroll to Top