Rodzinny piknik – gdzie wyjechać?

W Polsce piknik kojarzy się z festynem miejskim, podczas którego organizuje się koncerty i sprzedaje przysmaki z grilla. To może być świetna zabawa. Piknik może być również innym pomysłem na spędzanie czasu w wolne dni.

Zabierzmy dzieci pod miasto na weekend, pokażmy jak świetnie można bawić się na świeżym powietrzu! Kiedyś dzieciaki latały na podwórko pobawić się z rówieśnikami. Dzisiaj to rzadkość. Dlatego częściej rodzice powinni pomyśleć, jak zorganizować wolne chwile w kontakcie z przyrodą, na świeżym powietrzu. Propozycja dość banalna, ale niepraktykowana: rodzinny piknik pod miastem.

Kosz na piknik
Kosz na piknik

To nic innego jak po prostu jedzenie na świeżym powietrzu. Organizacja nie wymaga wielkiego wysiłku: potrzebne są koszyk z jedzeniem, środek transportu (samochód, rower lub autobus), koc z kilkoma poduszkami i talerze. Przygotowanie posiłku nie powinno zabrać zbyt wiele czasu. Najczęściej zabieramy sałatki lub kanapki. Aby uczynić cały weekend rodzinnym, możemy dzień wcześniej zwołać dzieci na pieczenie ciasteczek. Jeśli poruszamy się samochodem, można zaopatrzyć się w piłkę siatkową, frisbee, kijki do nordic walking lub rolki. Zorganizujmy podczas pikniku godzinę ruchu dla całej rodziny! No i najważniejszy punkt organizacji pikniku: dokąd pojechać?

Mieszkańcy Krakowa mogą wybrać np. Ojcowski Park Narodowy, Maków Podhalański lub Lanckoronę. Wycieczka do „płuc Krakowa” będzie tym ciekawsza, że można podczas niej pokazać dzieciakom tradycyjne, stare budownictwo. Z okolic Wrocławia znajdzie się kilka kandydatur: Wojnowice, Wojsławice, Sobótka, Zamek Czocha, Pasterka… Fakt, że Warszawa jest największym polskim miastem, tym bardziej mobilizuje do podmiejskiego wyjazdu. Dokąd? Na przykład do Powsina, w okolice zamku w Czersku lub w samym mieście: do Lasu Kabackiego! Będzie tam stosunkowo dużo ludzi, ale popularność miejsca nie bierze się znikąd. Osoby z innych miast Mazowsza, podobnie jak województwa łódzkiego, mogłyby wybrać także Brudzeński Park Krajobrazowy. Można tam spotkać bociana czarnego! Łodzianom polecamy także stosunkowo małe, ale urokliwe, Jezioro Rydwan. Położenie Trójmiasta wskazuje na dość oczywisty kierunek nadmorski.

Aby uniknąć tłumów, można wyjechać nad jedno z kaszubskich jezior (Łapińskie, Tuchomskie) lub do Ostrzyc w jedyne poza Skandynawią miejsce, gdzie można zobaczyć łosie. Mieszkańcy aglomeracji śląskiej mają do wyboru: Chudów (poza dniami, gdy zjeżdżają się motocykliście), Dolinę Trzech Stawów w Katowicach lub Pustynię Błędowską. Mieszkańcy Lublina, rozważcie piknik na Roztoczu. Zwierzyniec, Susiec, Górecko Kościelne to idealne miejsca na wiosenny wypad rodzinny.

Sporo jest miejsc w okolicach dużych miast, a jeszcze więcej poza nimi, w których piknik rodzinny w ciepłe, wiosenne lub letnie dni będzie idealnym wypoczynkiem dla dzieci i dorosłych. Więcej ciekawych miejsce piknikowych szukajcie w naszym serwisie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 51 = 61

Scroll to Top