Jezioro Drawsko

Na malowniczych terenach Pojezierza Drawskiego znajduje się bardzo czyste Jezioro Drawsko. Zbiornik wodny jest interesującym miejscem wypoczynku dla turystów z całego kraju. Liczne atrakcje turystyczne i walory krajobrazowe obszaru pojezierza zapewnia niezapomniany i mile spędzony wypoczynek nad jeziorem.

Jezioro Drawsko
Jezioro Drawsko

Jezioro Drawsko położone jest na malowniczym Pojezierzu Drawskim. Akwen charakteryzuje się zróżnicowaną linią brzegową i licznymi urokliwymi zatokami. Powierzchnia zbiornika to ponad 1872 hektarów. Jezioro Drawsko spośród innych jezior wyróżnia wstępowanie licznych wysp. Najpopularniejszą z nich jest Wyspa Bielawa zajmująca ponad 80 hektarów powierzchni. Wypoczynek nad Jeziorem Drawsko koniecznie musi zostać uwieńczony wycieczką na tą malowniczą wyspę, na którą można dopłynąć kajakiem bądź żaglówką. Specjalnie dla turystów przygotowano liczne miejsca widoczne już z daleka gdzie można swobodnie dopłynąć i bez problemu wyjść na brzeg. Woda Jeziora Drawsko jest bardzo czysta dlatego też zachęca się do bezpiecznego korzystania z kojącej kąpieli szczególnie latem gdy temperatury są bardzo wysokie.

Na tym nie kończą się atrakcje turystyczne. Znajdująca się na wyspie ścieżka przyrodnicza “Wyspa Bielawa” to specjalnie wytyczona droga dla turystów. Spacerując szlakiem można na własne oczy przekonać się o przepięknych walorach krajobrazowych terenu. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny by podczas wycieczki uwiecznić na fotografii niezwykle malownicze tereny oblane pięknym Jeziorem Drawsko.

Zwolennicy mocnych wrażeń i aktywnego spędzania wolnego czasu mogą wybrać się do pobliskiego miasta Czaplinek na spływ kajakowy zaczynający się właśnie od Jeziora Drawsko. Wycieczka kajakarzy zapewni wiele wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Co więcej spływ kajakowy to także możliwość podziwiania dzikiej przyrody okolic zbiornika wodnego.

Jezioro Drawsko oprócz czystych wód oraz urokliwych wysepek i zatok posiada doskonałe warunki by uprawiać wędkarstwo jeziorowe. O licznych gatunkach różnorodnych ryb mających swoje siedlisko w akwenie krążą ciekawe historie. W wodach jeziora można spotkać przede wszystkim takie ryby jak: szczupak, okoń, płoć a nawet sandacz. Jezioro Drawsko nie jest tylko siedliskiem życia ryb. Wody zamieszkują także rzadko spotykane w innych jeziorach raki. Dzieje się tak za sprawą bardzo czystych wód akwenu oraz przez twarde dno.

Imponujące rozmiary zbiornika oraz sprzyjające warunki przyrodnicze czynią z jeziora dogodne miejsce do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Jezioro Drawsko to idealne miejsce aby uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Zwolennicy aktywnej formy spędzania czasu nie będą się nudzić. Tereny Jeziora Drawsko są bardzo atrakcyjne turystycznie jednak nie są jeszcze tak bardzo popularne jak inne jeziora w Polsce. Dlatego też obszar Pojezierza Drawskiego to spokojne i ciche miejsce, gdzie można uprawiać sporty wodne, wędkarstwo jeziorowe oraz po prostu odpocząć i wyciszyć się.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 7

Scroll to Top