Przed nami sezon wiosennych i letnich wyjazdów. Jak Polska długa i szeroka – każdy znajdzie coś dla siebie. Nasz kraj ma do zaoferowania zarówno piaszczyste nadmorskie plaże, jak i majestatyczne szczyty gór. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski są Mazury – kraina jezior i lasów. Znajdziesz tu wszystko, czego tylko potrzebujesz. Podpowiadamy, jak przygotować się do wyjazdu na Mazury.

Wyjazd na Mazury

Przezorny zawsze ubezpieczony – dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne w Polsce?

Zacznijmy od praktycznej – i bardzo ważnej – strony każdego wyjazdu, czyli bezpieczeństwa. Polisa ubezpieczeniowa to must have, kiedy wyjeżdżasz za granicę. Czy pomyślałeś o niej podczas wojaży po Polsce? Jeżeli planujesz aktywne spędzanie czasu – spacery, żeglowanie, uprawianie sportów wodnych – to koniecznie zadbaj o odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Wakacyjne ubezpieczenie znajdziesz na https://wakacyjnapolisa.pl/.

Przed wyjazdem na wakacje nikt nie ma ochoty myśleć o potencjalnych wypadkach. Mimo wszystko warto się zabezpieczyć, aby w razie potrzeby otrzymać środki na rekonwalescencję czy naprawę zaistniałej szkody. Jeśli wybierasz się na Mazury, to wystarczy ci ubezpieczenie podróżne, obowiązujące na terenie Polski (dostępne są również takie, które obejmują strefę przygraniczną).

Dobra polisa zapewnia między innymi: NNW, Assistance, koszty leczenia, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC w życiu prywatnym, koszty rezygnacji lub przerwania podróży (więcej na: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/co-obejmuje-ubezpieczenie-podrozne-na-terenie-polski/).

Luksusowy hotel czy mazurski domek – co wybrać?

Na szczęście Mazury mogą się pochwalić bogatym zapleczem turystycznym. Do wyboru masz zarówno domki w sercu mazurskiej przyrody, jak również hotele ze strefą SPA. Pamiętaj, że nawet z centrum miasta (takiego jak na przykład Giżycko) łatwo dotrzesz nad jezioro czy do lasu.

Możesz zatrzymać się także w Mrągowie nad jeziorem Czos. Mieści się tam Muzeum Sprzętu Wojskowego, a na spragnionych wody turystów czeka dobrze utrzymana plaża miejska. Do wyboru masz urokliwe miasteczka i bogate w zabytki miasta, ale także mniejsze miejscowości położone z dala od miejskiego zgiełku, blisko jeziora i na łonie natury. Do chętnie odwiedzanych miejscowości należą: Ryn, Kętrzyn, Węgorzewo czy Mikołajki i Jezioro Mikołajskie.

Wybierz opcję, która będzie najbardziej odpowiadała twoim potrzebom. Hotel położony na obrzeżach miasta zapewni ci wiele udogodnień, takich jak dostęp do SPA, siłowni, basenu, restauracji czy barów. Najlepiej, gdyby hotel dysponował terenem rekreacyjnym do dyspozycji gości. Jeśli masz dzieci – zwróć uwagę, czy jest też plac zabaw.

Domek lub zaciszny pensjonat w niewielkiej miejscowości, nad samym jeziorem, przyniesie natomiast błogą ciszę i ukojenie. Z drugiej strony musisz liczyć się z tym, że trzeba sobie zapewnić wyżywienie.

Wyjazd na Mazury – jak się do niego przygotować?

Oczywiście pierwszym krokiem jest zarezerwowanie wybranego hotelu lub domku. Warto to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie planu podróży.

Koniecznie zabierz odpowiednie ubrania i akcesoria. Nawet latem pogoda może być kapryśna. Poza tym pobyt wśród jezior rządzi się swoimi prawami. Koniecznie zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, ciepłą czapkę oraz czapkę z daszkiem, kalosze, kostium kąpielowy, klapki, szybkoschnące ręczniki, okulary przeciwsłoneczne.

Konieczne są również kosmetyki, takie jak krem z filtrem UV. Aby zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek – zaopatrz się w środki na insekty. Przed każdym wyjściem do lasu czy nad jezioro warto spryskać się środkiem odstraszającym kleszcze.

Pamiętaj także o niezbędnych dokumentach – dowodzie tożsamości oraz patentach żeglarskich czy innych dokumentach, poświadczających uprawnienia do wybranych sportów. Sprzęt sportowy możesz zabrać ze sobą, ale na miejscu również znajdziesz świetnie wyposażone wypożyczalnie.

Materiał zewnętrzny


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

81 − = 80