Jezioro Żarnowieckie – idealne miejsce do windsurfingu

Jezioro Żarnowieckie jest ciche i spokojne dzięki czemu idealnie nadaje się na miejsce wypoczynku i relaksu. Przepiękne walory krajobrazowe jeziora i okolic zaskoczą nie jednego turystę a w szczególności sympatyków wędkarstwa i przyrody.

Jezioro Żarnowieckie
Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie znajduje się w województwie pomorskim i jest zbiornikiem rynnowym, który otaczają wzgórza morenowe. Jezioro to imponujący rozmiarami akwen wodny. Jego powierzchnia zajmuje prawie 1500 hektarów, a długość wynosi 7,5 kilometra. Przy Jeziorze Żarnowieckim znajduje się elektrownia szczytowo – pompowa. Za sprawą działalności elektrowni bywają dni, że wody w jeziorze jest znacznie mniej. Korzystając z kąpieli w jeziorze trzeba mieć na uwadze, że głębokość Jeziora Żarnowieckiego może być inna każdego dnia, dlatego też z zasobów naturalnych zbiornika należy korzystać z rozwagą.

Praca elektrowni ma także swoje pozytywne strony do których należy wyższa temperatura akwenu niż w innych tego typu zbiornikach. Jezioro Żarnowieckie zamieniają w malowniczy obrazek imponująco wysokie wały morenowe porośnięte bujnymi lasami i niespotykaną roślinnością. Krajobraz jeziora to doskonała inspiracja dla wielu twórców takich jak malarze czy fotografowie. Jezioro Żarnowieckie posiada także długą i urozmaiconą linię brzegową dzięki czemu warunki naturalne jeziora sprzyjają uprawianiu sportów wodnych.

Na Jeziorze Żarnowieckim panują doskonałe warunki do pływania kajakami, motorówkami oraz łódkami. Cechą charakterystyczną jeziora są zawsze wiejące silne wiatry co czyni Jezioro Żarnowieckie idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu. Zwolennicy wędkarstwa na wodach jeziora mogą liczyć na obfity połów różnych gatunków ryb, a w szczególności szczupaków. Co więcej miłośnicy dzikiej przyrody przyjeżdżając na teren Jeziora Żarnowieckiego mogą wybrać się na wycieczkę do rezerwatów i pomników przyrody znajdujących się na terenie akwenu. Na obszarze chronionego krajobrazu powstały ścieżki portretujące liczne gatunki zwierzą i roślin występujących na obszarze jeziora.

Jezioro Żarnowieckie to idealne miejsce na wypoczynek i relaks. Malownicze tereny oraz wiele możliwości spędzenia wolnego czasu jakie daje to jezioro sprawia, że akwen jest bardzo popularny i zrzesza wielu turystów i wczasowiczów o każdej porze roku. Nigdzie nie spotkamy tak przepięknego krajobrazu i malowniczych widoków. Okolica jeziora to ciche i spokojne miejsce pozwalające dobrze wypocząć przy jednoczesnym podziwianiu imponujących walorów przyrodniczych urokliwego Jeziora Żarnowieckiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 − = 29

Scroll to Top