Jezioro Miedwie

Jezioro Miedwie to jedno z najbardziej popularnych jezior w Polsce. Akwen dysponuje bardzo dogodnymi warunkami przyrodniczymi, turystycznymi i rekreacyjnymi. To powoduje, że nad brzegami jeziora zawsze znajduje się wielu turystów. Malownicze tereny Jeziora Miedwie to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych zakątków Polski.

Jezioro Miedwie
Jezioro Miedwie

Jezioro Miedwie znajdujące się w województwie zachodniopomorskim jest piątym pod względem wielkości jeziorem w Polsce. Powierzchnia wody wynosi 35 kilometrów kwadratowych. Jezioro Miedwie ma największe zagłębienie terenu wypełnione przez wodę. Linia brzegowa zbiornika jest długa na prawie 40 kilometrów. Brzegi Jeziora Miedwie z reguły nie porastają lasy, linia wodna jeziora jest raczej bagnista i porośnięta bagnistą roślinnością. 

Jezioro Miedwie jest szalenie atrakcyjne turystycznie szczególnie ze względu na swoją historię. Podczas II wojny światowej na jeziorze istniały warsztaty torpedowe. W pobliżu dawnej bazy wojskowej na dnie jeziora znajduje się wrak, który niegdyś był bazą niemieckich nurków. Zwolennicy profesjonalnego nurkowania mają niepowtarzalną okazję odkryć karty historii i na własne oczy odkryć niesamowite znalezisko w wodach Jeziora Miedwie. 

Nie tylko walory historyczne sprawiają, że tereny akwenu są atrakcyjne dla turystów. Nad Jeziorem Miedwie znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów oferujących dogodne warunki noclegowe. Co więcej nad brzegami jeziora rozsiane są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego z kąpieliskami sprzyjającymi uprawnianiu sportów wodnych. Czas wolny na akwenie można wykorzystać pływając na wypożyczonych rowerach wodnych, kajakach oraz niewielkich łodziach. Na Jeziorze Miedwie są bardzo dogodne warunki do uprawiania windsurfingu, przez co regularnie odbywają się tam regaty windsurfingowe. Widowisko zrzesza licznych turystów i miłośników wodnego szaleństwa. 

Jezioro Miedwie przyciąga wielu wczasowiczów rozwiniętą turystyką oraz wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu na wodach akwenu. Roślinność jeziora to siedlisko licznych gatunków ptaków i zwierząt. Zwolennicy dzikiej przyrody i podglądania życia zwierząt odnajdą ukojenie przechadzając się brzegami Jeziora Miedwie, które kryje wiele niespodzianek na terenie zbiornika.  Jezioro to malowniczy teren z rozbudowaną linią brzegową i licznymi atrakcjami czekającymi na zaciekawionych turystów województwa zachodniopomorskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =

Scroll to Top