Jezioro Łebsko – bogata baza noclegowa i gastronomiczna

Jezioro Łebsko znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Położenie akwenu jest bardzo dogodne, gdyż teren na którym znajduje się jezioro jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Wielu turystów chętnie korzysta z walorów przyrodniczych jeziora odpoczywając w licznych miejscowościach wypoczynkowych okolic.

Jezioro Łebsko
Jezioro Łebsko

Jezioro Łebsko jest trzecim pod względem wielkości jeziorem w Polsce. Łączna powierzchnia jeziora wynosi ponad 7000 hektarów. Zbiornik jest oddzielony od Morza Bałtyckiego Mierzeją Łebską, która wcześniej była zatoką morską. Z tego względu Jezioro Łebsko po dziś dzień jest zbiornikiem o słonawych wodach co jest cechą charakterystyczną jeziora. Przez Łebsko przepływa rzeka Łeba, a sam akwen połączony jest kanałami z dwoma jeziorami: Sarbsko i Gardno. Co więcej Jezioro Łebsko jest bardzo płytkie, jego maksymalna głębokość wynosi trochę ponad 6 metrów. Jezioro Łebsko zasilane jest wodami rzeki Łeby i Pustynki a także wodami kanałów Żarnowieckiego, Gardno-Łebsko i Łupawa-Łebsko.  Akwen od zachodu łączy się kanałem z Jeziorem Gardno, a od wschodu kanałem z Jeziorem Sarbsko. Wzdłuż wschodniego, południowego oraz zachodniego brzegu Jeziora Łebsko rozciąga się Nizina Gardeńsko – Łebska. Na terenie niziny znajdują się liczne podmokłe tereny i torfowiska, gdzie występują licznie chronione gatunki roślin.

Tereny Jeziora Łebsko są bardzo atrakcyjne i nie można się tam nudzić. Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych okolic jeziora jest Łeba – bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Atrakcją miejscowości są wydmy, które zwykło się nazywać polską pustynią. Łebskie wydmy przyciągają rzesze zaciekawionych turystów nie tylko z Polski ale i całego kraju. Okolice Jeziora Łebsko są bardzo atrakcyjne turystycznie przede wszystkim ze względu na bardzo bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Tereny na których znajduje się jezioro stwarza idealne warunki do aktywnego wypoczynku. Liczne szlaki Słowińskiego Parku Narodowego pozwalają na długie spacery przy jednoczesnym obcowaniu z przyrodą. Co więcej na terenie rezerwatu istnieje wiele dzikich gatunków ptaków, a obserwowanie ich życia może być fascynującym przeżyciem.

Słowiński Park Narodowy na terenie którego znajduje się Jezioro Łebsko został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Do najciekawszych atrakcji turystycznych oprócz Jeziora Łebsko należy:  Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, święta góra Kaszubów z wieżą widokową, a także Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie. Jezioro Łebsko i jego okolice oferują liczne atrakcje i gwarancję doskonale spędzonego aktywnie czasu. Malownicze widoki, kontemplacja z przyrodą oraz sieć miejscowości wypoczynkowych na jeziorem zapewni niezapomniane chwile i przeżycia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

78 + = 84

Scroll to Top