Jezioro Biezdruchowo – doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu

Pojezierze Gnieźnieńskie jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce. Unikalne ukształtowanie terenu charakteryzuje się licznymi morenowymi wzniesieniami polodowcowymi jeziorami. Będąc tam nie można nie odwiedzić Pobiedzisk, miasta, w którego granicach znajdują się aż trzy jeziora. Cały ten obszar objęty jest granicami Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

Jezioro Biezdruchowo
Jezioro Biezdruchowo

Dzięki zlodowaceniu bałtyckiemu, gmina Pobiedziska szczyci się tak wyjątkowym ukształtowaniem terenu. Fenomenem na skalę kraju jest to, że miejskie granice obejmują trzy jeziora polodowcowe: Jezioro Małe, Jezioro Dobre oraz największe i najpiękniejsze z nich, Jezioro Biezdruchowo. Cała rynna, w której leży również Jezioro Biezdruchowo, znajduje się na terenie Puszczy Zielonka. Rosną tam wyjątkowe gatunki roślin, nigdzie indziej niespotykane.

Latem, nad Jeziorem Biezdruchowskim można korzystać z kąpieli i opalania. Znajduje się tam bowiem plaża, przygotowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. Na plaży, którą posiada Jezioro Biezdruchowo, organizowane są też miejskie imprezy. Do najbardziej znanych w regionie należą Dni Pobiedzisk oraz Jarmark Piastowski.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, które oferuje Jezioro Biezdruchowo. Niebawem ma zostać oddany do użytku szlak kajakowy, wiodący od Jeziora Biezdruchowskiego do Tuczna. Turyści mogą liczyć na dobrze oznakowane trasy turystyczne, pomosty oraz miejsca biwakowe. Szlak kajakowy ma być zakończony przystanią, gdzie zmęczony wioślarz będzie mógł odpocząć. Planowana jest również budowa wypożyczalni kajaków.

Gmina Pobiedziska zapewnia szlaki turystyczne, które umożliwiają lepsze poznanie okolicy. Można wybrać się na wycieczkę konną, pieszą lub rowerową. Znajdziemy też wyjątkowy Szlak Kościołów Drewnianych oraz Szlak Piastowski, ukazujący miejsca związane z pierwszymi władcami Polski.

Wyjazd nad Jezioro Biezdruchowo w Pobiedziskach, to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu. Jest to również okazja do zobaczenia wyjątkowych i pięknych miejsc.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 3

Scroll to Top