City break w Polsce – gdzie warto pojechać?

City break w Polsce

Weekendy – w szczególności te długie – są świetną okazją do podróżowania. Zaplanuj krótki, ale aktywny wypoczynek, który będzie doskonałą odskocznią od codzienności. Gdzie warto wybrać się w Polsce, aby przywieźć niezapomniane zdjęcia z wakacji? Sprawdź, co oferują nasze ziemie – oto zarówno popularne kierunki, jak i te mniej znane mieszkańcom poszczególnych regionów.

Polska jest piękna!

Nie trzeba lecieć do Paryża czy Barcelony, by doświadczyć malowniczych krajobrazów i poznać klimat, którym wypełnione są wąskie uliczki dużych miast. Swojskie ziemie oferują wachlarz atrakcji, do których masz swobodny dostęp o każdej porze roku.

Czym jest city break? To krótki wypoczynek w aktywnej formie, którego założeniem jest zwiedzanie jednego z polskich miast. Zaplanuj kilkudniowy wypad do Trójmiasta, Krakowa czy Wrocławia i przywieź wyjątkowe zdjęcia z wakacji.

Tętniący życiem Gdańsk

Zarówno położenie, jak i architektura tego miasta sprawiają, że Gdańsk jest idealnym kierunkiem na weekendowy city break. Tylko tu możesz zachwycić się spektakularnym zachodem słońca czy wyjątkowym klimatem ulicy Mariackiej. Masz ochotę na dynamiczne kadry? Wybierz się w okolice Głównego Miasta, obierając za cel ulicę Długą oraz piękną starówkę. Tu powita Cię monumentalna Złota Brama oraz XII-wieczna fontanna Neptuna. Jeśli potrzebujesz wytchnienia, znajdziesz je w Parku Oliwskim lub pośród wydm na Wyspie Sobieszewskiej (która świetnie sprawdzi się jako tło sesji zdjęciowej).

Wrocław – miasto mostów

Jeśli szukasz rozrywki na wysokim poziomie, to miasto dostarczy Ci gamy niezapomnianych wrażeń. Wrocław okrzyknięto europejską stolicą kultury ze względu na bogaty harmonogram eventów. To także jedyne miasto w Polsce, w którym powstało ponad 130 mostów i kładek (więcej znajdziesz tylko w Wenecji i Amsterdamie).

Wyjątkowa architektura miasta gwarantuje obiecujące kadry, a młodszym turystom zapewnia wciągającą zabawę w poszukiwanie krasnoludków wykonanych z brązu krzemowego. We Wrocławiu nie brakuje punktów widokowych. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalne wakacyjne zdjęcia, wykonasz je na szczycie Sky Tower lub na wieży archikatedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim.

Kraków – historyczne miasto królów

To miasto kojarzone z dorożkami, pysznymi obwarzankami i historycznym wzgórzem Wawel, niegdyś zamieszkałym przez znamienitych władców Polski. Dziś Kraków jest miejscem o unikatowym charakterze, którego średniowieczny Rynek Główny jest największym w Europie.

Dawna stolica Polski jest przesiąknięta magią i pełno w niej tajemniczych miejsc. Twoja fotograficzna pamiątka z wakacji będzie wyjątkowa, jeśli wybierzesz się w okolice Wawelu, który rewelacyjnie prezentuje się o każdej porze dnia, odwiedzisz Zalew Zakrzówek lub udasz się na Kopiec Krakusa. Wśród mniej oczywistych (i rzadziej uczęszczanych) miejsc znajdują się kolorowe schody przy ulicy Tatrzańskiej, Wiśniowa Aleja w Bronowicach oraz krakowski Kazimierz, czyli słynna dzielnica żydowska.

Karpacz i tajemniczy Punkt X

Weekend w Karpaczu będzie świetną przygodą dla osób, które uwielbiają obcować z naturą. To urokliwe miasteczko oferuje dziesiątki kilometrów szlaków górskich, z których najpopularniejsze prowadzą na Śnieżkę. Jedną z największych atrakcji jest świątynia Wang, czyli „kościół bez gwoździ”, który przeniesiono do Karpacza w skrzyniach (!) z norweskiego miasteczka Vang.

Wśród miejsc wartych uwagi należy wymienić też ulicę Strażacką, gdzie znajduje się Punkt X, czyli anomalia grawitacyjna.

Wakacyjne wspomnienia w kadrach

Wywoływanie zdjęć z wakacji to jedna z przyjemniejszych czynności po zakończonym urlopie. Utrwal najciekawsze chwile na fotoproduktach od Uwolnij Kolory, nadając im dedykowany format. Odbitki, fotoksiążka, obraz z grafiką? Zachowaj najlepsze wspomnienia i wracaj do nich, kiedy tylko chcesz. Samodzielnie zaprojektowana fotoksiążka z wakacji będzie wspaniałą pamiątką. Perfekcyjne odwzorowanie kolorów, wyjątkowa ostrość i materiały, które przetrwają próbę czasu – Uwolnij Kolory to marka, której możesz powierzyć najpiękniejsze kadry.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 7

Scroll to Top