Jezioro Ostrowskie – Przyjezierze

Jezioro Ostrowskie znajduje się w pobliżu miejscowości Ostrowo i Przyjezierze. Obie są miejscowościami sporych rozmiarów znajdującymi się na południowy zachód od miasta Strzelno. Obecnie Ostrowo i Przyjezierze to miejscowości turystyczne. Wsie te służy jako świetna baza wypadowa na wycieczki rowerowe. Będąc w Ostrowie, warto również zwiedzić kilka zabytków w stylu romańskim. Zabytki te znajdują się w pobliskich miejscowościach; Strzelnie oraz Mogilnie.

Jezioro Ostrowskie - Przyjezierze

Opis Jeziora Ostrowskiego

Jezioro Ostrowskie jest czwartym pod względem wielkości jeziorem w województwie kujawsko-pomorskim. Jezioro to znajduje się na Pojezierzu Gnieźnieńskim na obszarze chronionym. Jezioro to ma 379 ha, blisko 7 km długości a największa jego głębokość wynosi 35 m. Obecnie powierzchnia wody znacząco zmalała, ponieważ linia brzegowa cofnęła się o kilkanaście metrów. Głównym powodem tego zjawiska jest odkrywkowe wydobywanie węgla brunatnego. Warto nadmienić, że to jezioro jest podzielone na dwie części. Na części zachodniej znaleźć można długą, bo prawie 7-kilometrową, wąską rynnę z serią przegłębień. Na wschodniej części tego jeziora można znaleźć obszar, który jest bardziej rozległy, zachowując urozmaiconą rzeźbę terenu. Warto nadmienić, że nad zachodnią częścią Jeziora Ostrowskiego znajduje się Przyjezierze. W Przyjezierzu ujrzeć można dużej ilości ośrodki wypoczynkowe, znajdujące się na terenie plaż.

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jeziora Ostrowskiego

Największą atrakcją znajdującą się w pobliżu jeziora ostrowskiego jest Przyjezierze. Przyjezierze jest to sporych rozmiarów plaża, która znajduje się tuż nad brzegiem jeziora. Przy plaży można zauważyć prężnie działające wypożyczalnie sprzętu wodnego. Korzystając z usług takiej wypożyczalni, można wypożyczyć rowerek wodny lub kajak. Warto nadmienić, że w trakcje sezonu teren jest strzeżony przez WOPR. Kolejną atrakcją wartą uwagi zdecydowanie będzie klub narciarstwa wodnego. Na terenie Przyjezierza można znaleźć również sporo lokali gastronomicznych. Na terenie tym występują również salony gier, kioski z różnych artykułami czy sklepy spożywcze. Warto pamiętać, że podczas sezonu na Przyjezierzu jest również wesołe miasteczko. Dla osób lubiących rowerowe wycieczki, też się coś znajdzie. Obszar ten połączony jest ze szlakiem rowerowym, który prowadzi wokół jeziora.

Możliwości wędkarstwa w pobliżu Jeziora Ostrowskiego

Jezioro Ostrowskie słynie z dobrego rybostanu. Podczas połowu nad tym jeziorem najczęściej złowić można wzdręgę, ukleję, karpia czy płocia. Na tym zbiorniku wodnym występują również sumy. Jezioro to cieszy się rybami sporych rozmiarów. Za przykład może tutaj łowienie karpi, które na obszarze tego zbiornika wodnego potrafią osiągnąć nawet ponad 10 kg. Podczas połowu na karpie, na tym jeziorze dobrze może sprawdzić się jako przynęta kulka proteinowa. Fanom wędkarstwa spławikowego zdecydowanie poleca się użycie kukurydzy konserwowej. W przypadku ryb drapieżnych okazy można łowić w odległości do kilkunastu metrów od linii brzegowej. Warto pamiętać, że w celu złowienia drapieżnej ryby dobrze jest udać się na zachodnią część tego jeziora. Dobrym miejscem na połów może być pomost, który znajduje się przy głównej plaży.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 + = 49

Scroll to Top