Jezioro Charzykowskie – idealne warunki żeglarskie

Jezioro Charzykowskie to jedno z największych jezior na Kaszubach. Należy do rynnowych jezior przepływowych, a jego powierzchnia wynosi 1360 ha. Na Jeziorze Charzykowskim znaleźć można malownicze zatoczki, wysepki oraz brzegi zamieszkałe przez wiele gatunków ptaków. To nie wszystkie atrakcje miejsca, latem odbywają się tu regaty i organizowane są wydarzenia związane z żeglarską kulturą.

Jezioro Charzykowskie - idealne warunki żeglarskie
Jezioro Charzykowskie – idealne warunki żeglarskie

Jeziora na Kaszubach już od dawna zachwycają turystów. Właśnie tam znajduje się jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, który prowadzi przez kilka jezior Pojezierza Kaszubskiego. Najsłynniejsze i najlepiej przystosowane do użytku jest Jezioro Charzykowskie. Jego głównym atut to świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. Znajduje się tu wiele hoteli, dobre zaplecze gastronomiczne, a latem domki nad Jeziorem Charzykowskim przeżywają prawdziwe oblężenie. Dobrze przygotowane trasy turystyczne i unikalna przyroda Parku Narodowego Bory Tucholskie, to gwarancja udanego urlopu nad jeziorem, z dala od miejskiego zgiełku.

Jezioro Charzykowskie oferuje turystom idealne warunki żeglarskie. Niedawno oddano do użytku port jachtowy, który wyposażony jest w odpowiedni sprzęt umożliwiający wodowanie jachtów. Możliwy jest też czarter, dzięki czemu można cieszyć się wiatrem we włosach nawet jeśli ktoś nie posiada własnej łodzi. Dzięki prężnie rozwijającej się na Kaszubach turystyce, zaczęto organizować imprezy żeglarskie. Najsłynniejszym wydarzeniem tego typu są Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Charzykowskiego. Odbywają się one co roku już od ponad siedemdziesięciu lat i może w nich uczestniczyć zarówno doświadczony żeglarz, jak i turysta. Imprezy żeglarskie połączone są oczywiście ze śpiewaniem szant, co stanowi dodatkową atrakcję.

Jeżeli ktoś myśli, że Jezioro Charzykowskie to tylko możliwość żeglowania, jest w błędzie. Można tam również uprawiać Nordic Walking, sport który nie wymaga świetnej kondycji fizycznej ani doskonałej sprawności. To nie tylko doskonała forma spędzania czasu z przyjaciółmi, ale również możliwość podziwiania przyrody Borów Tucholskich. Nad jeziorem organizuje się marsze najpiękniejszymi szlakami turystycznymi, inaugurując w ten sposób rozpoczęcie sezonu lub świętując nadejście wiosny.

Wyjazd nad Jezioro Charzykowskie to doskonały pomysł dla osób, które chcą spędzić wakacje na Kaszubach. Wspaniałe warunki żeglarskie i dobrze przygotowana baza turystyczna są dodatkowym atutem. Wśród zielonych brzegów i spokojnych wód jeziora, każdy znajdzie spokój i odprężenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

41 − 36 =

Scroll to Top