Didžiausi ežerai Lenkijoje net nepatenka į 100 geriausių ežerų pasaulyje. Taip yra todėl, kad daugiausia turime ledyninių ežerų, o ledynas mus paliko gana neseniai. Jis taip pat atstatė Baltijos jūrą, kuri galėjo būti ežeras, jei Danijos sąsiauriai būtų buvę uždaryti.

Nepaisant mažo dydžio, Lenkijoje yra daug ežerų. Didelė jų dalis užima nuo 50 iki 100 ha plotą, todėl jie yra per maži buriavimui, tačiau puikiai tinka turizmui. Mozūrijos ežerai yra išskirtiniai. Daugelį jų jungia kanalai, o tai leidžia labai ilgą kruizą švariais ir žavingais vandenimis.

Didžiausi ežerai Lenkijoje
Didžiausi ežerai Lenkijoje
NoEzerasProvincijaPaviršius (ha)Maksimalus gylis (m)
1Śniardwywarmińsko-mazurskie11340,423,4
2Mamrywarmińsko-mazurskie10282,443,8
3Łebskopomorskie7140,06,3
4Dąbiezachodnio-pomorskie54084,2
5Miedwiezachodnio-pomorskie3527,043,8
6Jeziorakwarmińsko-mazurskie3219,412,9
7Niegocinwarmińsko-mazurskie2600,039,7
8Gardnopomorskie2468,12,6
9Jamnozachodnio-pomorskie2239,63,9
10Wigry (Vygriai)podlaskie2118,374,2
11Gopłokujawsko-pomorskie2154,516,6
12Drawskozachodnio-pomorskie1871,582,2
13Rośwarmińsko-mazurskie1808,531,8
14Wielimiezachodnio-pomorskie1754,65,5
15Tałty-Ryńskiewarmińsko-mazurskie1831,250,8
16Nidzkiewarmińsko-mazurskie1818,023,7
17Bukowozachodnio-pomorskie1747,42,8
18Rajgrodzkiepodlaskie / warmińsko-mazurskie1503,252,0
19Lubiezachodnio-pomorskie1439,046,2
20Żarnowieckiepomorskie1431,619,4

Categories: ežeras

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

69 − 64 =