Jezioro Piaseczno należy do najgłębszych i najczystszych akwenów Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. W wodach, które mają pierwszą klasę czystości, żyje wiele rodzajów roślin i zwierząt. Występują tam nawet rzadkie gatunki fauny oraz flory. Jezioro Piaseczno to również prężnie rozwijający się ośrodek wypoczynkowy, gdzie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Jezioro Piaseczno
Jezioro Piaseczno

Lubelskie jeziora należą najpiękniejszych w Polsce. Mimo że nie są tak popularne jak mazurskie, turyści znajdą niejeden dobrze przygotowany ośrodek wypoczynkowy oraz rozrywkę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających. Jezioro Piaseczno to bardzo malowniczy akwen, porośnięty wokół gęstym lasem pełnym grzybów i jagód. Jest to idealne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe. Wody jeziora są przejrzyste i bardzo czyste, a zawartość jodu znajdującego się w powietrzu porównywalna z ilością jodu nad morzem.

Jezioro Piaseczno szybko zmieniło się w atrakcyjny ośrodek wypoczynkowy. Na wschodnim brzegu jeziora znajduje się Baza Dydaktyczna i Żeglarska ANATRES, która organizuje kursy żeglarskie. Dzięki temu, aby zdobyć patent nie trzeba wyjeżdżać na Mazury. Po zachodniej stronie akwenu, osłonięta sosnowym lasem, znajduje się piaszczysta plaża. W sezonie kąpielisko strzeżone jest przez ratownika, przez co bezpieczeństwo podczas pływania znacznie się zwiększa. Dodatkowym atutem jest unoszący się na wodzie pomost, doskonałe miejsce do opalania. W pobliżu plaży Jeziora Piaseczno, znajdują się pola namiotowe a także wypożyczalnia sprzętu pływackiego.

Jeżeli kogoś znudziło opalanie, to nurkowanie w jeziorze będzie idealną letnią rozrywką. Dzięki przejrzystym wodom, Jezioro Piaseczno stało się prawdziwym rajem dla nurków. Swoją siedzibę ma tam niejeden klub nurkowy. Wytyczyły one podwodne trasy, które mają uatrakcyjnić ten sport. Najciekawszą z nich jest ta, prowadząca ze wschodniego brzegu. Można nią dopłynąć do zatopionego w jeziorze holownika, który znajduje się na głębokości szesnastu metrów. W północno-wschodniej części jeziora urządzono nowe miejsce do nurkowania. Odpowiadający za nie klub nurkowy przygotował dwa podesty ćwiczeniowe, zatopioną żaglówkę oraz mini rafę z rybami.

Jezioro Piaseczno stało się jednym z najpopularniejszych lubelskich jezior. Dzięki czystym wodom, pięknej przyrodzie oraz dobrze rozwiniętej bazie turystycznej i ciekawej ofercie rozrywek, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2